Фонд ушбу соҳада мамлакатимизнинг ижтимоий кўмакка муҳтож фуқаролари учун иқтисодий шароит ва турмуш сифатини яхшилаш борасида имкониятлар яратади.
«Фермер аёлларга микрокредит бериш»
Географик ҳудуд: Жиззаҳ, Навоий, Самарқанд, Бухоро, Андижон, Наманган ва Қўқон шаҳри.
Бенефициарлар: 4202 киши.
Лойиҳа муддати: Январ 2009-Декабр 2009
- «Микрокредитбанк»
- Халқбанк
- DVV International (Германия)
- AgLinks PROJECT/USAID (АҚШ)
- NDI (АҚШ)
- MFC (Польша)
- «Аср», «Таянч», «Мадор», «Шердор», «Умид», «Ишонч» ва «Ласточка» кредит уюшмалари
- Ўзбекистон бухгалтелар ва аудиторлар миллий ассоциацияси
Лойиҳа Ўзбекистон Республикасидаги 4202 дан ортиқ фермер аёллар ва уларнинг оила аъзоларининг иқтисодий шароитлари ва турмуш сифатини яхшилаш учун микрокредитлар бериш, фермер аёлларни таълим даражалари ва уларни фермерлик ишида тажрибаларини ошириш учун йўналтирилган.
«Кам таъминланган ёш оилаларни қўллаб-қувватлаш»
Географик ҳудуд: Қорақалпоғистон Республикаси, Қашқадарё, Самарқанд, Бухоро, Тошкент, Андижон, Навоий ва Фарғона вилоятлари.
Бенефициарлар:
Умумий - 70 оила, булардан:
- Истеъмол кредитлар - 60 оила;
- Бепул мебел билан тақдимлаш - 10 оила.
- «Оила» Республика маркази
Лойиҳа Ўзбекистондаги 8 вилоятдаги 70 дан ортиқ ёш оилалар ва уларнинг яқинлари учун ипотека ва истеъмол кредитларини, шунингдек уй жихозларини тақдим этиш йўли билан кўмаклашишга мўлжалланган.

Целью Фонда в этом направлении является предоставление гражданам страны, нуждающимся в социальной поддержке, возможностей для улучшения своих экономических условий и улучшения качества жизни.
«Предоставление микрофинансовых займов женщинам-фермерам»
Географический охват: города Джиззак, Навои, Самарканд, Бухара, Андижан, Наманган и Коканд.
Бенефициарии: 4202 человек.
Сроки реализации: Январь 2009-Декабрь 2009
- АКБ «Микрокредитбанк»
- Халк Банк
- AgLinks Project/USAID (США)
- DVV International (Германия)
- NDI (США)
- MFC (Польша)
- Кредитные Союзы «Аср», «Таянч», «Мадор», «Шердор», «Умид», «Ишонч», «Ласточка»
- Ассоциация аудиторов и бухгалтеров Узбекистана
Проект направлен на предоставление женщинам фермерам Республики Узбекистан возможностей для улучшения экономических условий и качества жизни свыше 4202 членов своих семей путем предоставления микрофинансовых займов, повышения уровня образования и опыта в организации фермерской деятельности.
«Поддержка молодых малообеспеченных семей»
Географический охват: Республика Каракалпакстан, Кашкадарьинская, Самаркандская, Бухарская, Ташкентская, Андижанская, Ферганская и Навоийская области.
Бенефициарии:
Всего – 70 семей, в том числе:
- Потребительские кредиты – 60 семей;
- Безвозмездное обеспечение мебелью – 10 семей.
- Фонд «Махалля»
- Республиканский центр «Оила»
Проект рассчитан на оказание поддержки более 70 молодых семей и их близких в 8 областях Узбекистана путем предоставления им потребительских кредитов, а также бытовой мебели.